19 травня, п’ятниця
День піонерії
Піонер - досить поширене поняття. Цим поняттям користуються, щоб охарактеризувати деяких винахідників, чиє відкриття сприяло істотному внеску у розвиток деяких історичних, технічних чи наукових процесів. Так само з ним зв’язується цілий ряд подій, об’єктів і заходів, які у тій чи іншій мірі своїм змістом підкреслюють це звичайне значення. Наприклад, піонерами називали першопрохідців у США, які йшли на Захід освоювати нові землі, американський космічний корабель, сорт сиру або аґрусу, перших колоністів, радянських скаутів (аналога американських), назву населеного пункту або остова у архіпелазі Північна Земля, вчених, дослідників і винахідників , саперних робітників і землекопів у деяких арміях, назви кінотеатрів, торгових марок і т.д.
Поняття «піонер», у класичному уявленні все ж означає людину першопрохідника або у позитивой уяві зачинателя чогось нового. Історія нашого людського суспільства в основі своїй і фіксується за рахунок опису таких особистостей і подій, які вперше торкнулися якоїсь недослідженою для нас області, проклали нові шляхи в якій-небудь сфері діяльності, безпосередньо сприяли значній трансформації суспільних процесів.
У кожного народу на нашій землі неодмінно знайдуться ті особистості та події, які невід’ємно і позитивно вплинули на вкорінення і розвиток свого власного суспільства, укладу та середовища існування. Хтось із них був молодий, але зовсім не обов’язково, адже зробити відкриття - завдання не з легких і потребує не тільки юнацької кмітливості, але і хорошої поміркованості, яку набувають з роками, досвіду. Комусь із них це далося як би само собою і в процесі відкриття не так суттєво були помітні труднощі, але можливо це було лише тому, що це було питання життя або скоріше виживання.
Дуже часто піонерський рух зв’язується з комуністичною ідеологією, але це на наш погляд помилкове. Той режим вміло спотворював загальнолюдські цінності і поняття, намагаючись направити їх зміст на службу нової форми і стереотипу поневолення суспільства комуністичним класом партійної верхівки, нещадно руйнуючи напрацьований в ході історичного процесу досвід і досягнення. Піонери ж лише відкривали нові горизонти для свого суспільства. Ці нові горизонти сприяли активним творчим процесам, розширенню можливостей, а не руйнації і звуження світогляду в окрему, бажану правлячому класу лінію. І ця різниця суттєва.
Російське суспільство й надалі відзначає День піонерів 19-го травня. У день, коли в 1922-му році 2-а Всеросійська конференція комсомолу ухвалила рішення про створення піонерських загонів, аналога дитячого скаутського руху в Америці. Цей день відзначається як день народження радянської піонерії.
Сподіваємося, що можливо незабаром буде запропонована інша дата для цієї календарної події, яка більш відповідає за змістом і своїм характером до піонерського позитивно-новаторського руху.
Комментариев нет:
Отправить комментарий