среда, 5 февраля 2020 г.

5 ЛЮТОГО 2020 РОКУ.
ПУБЛІКАЦІЯ ВЛАСНОГО МАТЕРІАЛУ.

Матеріал до уроку.
Біологія.
7 клас. 
Як живе бджолина родина?

Всеукраїнський Інтернет-конкурс
„Учитель року”
за версією науково-популярного природничого журналу 
„КОЛОСОК”

Творчий етап
Категорія
„УЧИТЕЛЬ-ПОПУЛЯРИЗАТОР”.
Номінація - БІОЛОГІЯ.

Категорія передбачена для Учасників-учителів хімії, біології, основ здоров’я, географії, фізики та астрономії.
 Учасник надсилає авторську науково-популярну статтю для журналу „КОЛОСОК” (до 3-х сторінок формату А4, 12 кегль, одиничний інтервал, гарнітура TimesNewRoman), яка раніше не була опублікована в інших виданнях, на адресу teacherkolosok@gmail.com . 
Тему статті Учасник вибирає самостійно. 
Найкращі статті учасників будуть опубліковані у журналі „КОЛОСОК” у 2020 році. Переглянути статті учасників попередніх конкурсів можна за посиланням: kolosok.org.ua/avtorsky_statty/

Автор: 
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 65
Запорізької міської ради Запорізької області.
Спеціаліст І категорії.
Вчитель біології та хімії
Плясецька Яна Сергіївна.


Як живе бджолина родина?

-Б-д-ж-ж! – заголосила бджола Радість. –Та що ж це коїться?
- Що трапилося? – запитала інша бджола. – Сусідко, ти чого розкричалася?
-Чого, чого?! – А, того! Сьогодні літала в департамент бджолиного меду, і там мені сказали таку новину. Немов, ми – бджоли, маємо захистити своє представництво серед інших комах. Уявляєш?
-Тобто, як це?
-А, так! Через два дні, ми маємо розповісти про те, що таке бджолина родина, і як вона живе. Якщо, комісії сподобається наш виступ, то все буде як раніше.
-А, якщо ні? – перелякано запитала сусідка.
-А, якщо ні, тоді родини бджіл незабаром не стане на усій планеті Земля.
-Ого!
-Та, не гойкай, - сказала Радість. – А, клич усіх бджіл, і будемо готуватися…
Тож, починаючи із цієї секунди, усі бджоли почали обговорювати свій виступ. На протязі двох днів, вони сперечалися, обмінювалися секретами. І врешті – решт Радість сказала:
-Ми готові!
Вже через дві години, бджоли полетіли в департамент меду, і влаштувавшись на спеціально відведених місцях, вони розпочали свій виступ:
-Бджолина родина, - сказала одна із бджіл. – Це – біологічна одиниця, до якої входять бджоли і матки, які тісно взаємозв’язані між собою. Наше поєднання настільки тісне, що ми не можемо існувати одне без одного. Загалом, нашу кількість становлять лише жіночі особини. Але, є і трутні – самці, які на протязі весняно – літнього періоду проживають із нами, для спаровування із молодими матками.
-Для нашої родини, -продовжувала інша бджола. – Є визначальним поліморфізм. Якщо простіше – то це існування у формі трьох особин, які відрізняються своєю будовою та функціями. Родини бджіл є дуже плодючими. Кількість відкладених маткою яєць налічується від 150 до 200 тисяч особин.
-А тепер послухайте докладніше про склад нашої медоносної родини, - промовила третя бджола.- Матка- це запліднена жіноча особина, без якої неможливо уявити функціональність потомства бджіл. Її довжина сягає від 20 до 25 мм. Вона поділяється на: плідну, свищеву та ройову.
-Так, так! – заголосила четверта бджола. – Все вірно сказано! – А я хочу докладніше розповісти про трутнів – самців бджолиної родини, довжина яких становить 15 – 17 мм, а маса тіла – в залежності від породи – 196 – 256 мг. Цікавим моментом в ролі трутнів є те, що після спарування вони гинуть, але їхні статеві клітини залишаються в матці, і дають життя іншим маленьким бджолам.
-А я розповім, - промовила Радість. – Про родини робочих бджіл, адже саме вони формують основу нашого представництва. Загалом, це жіночі особини, які мають недорозвинену систему, і вони не можуть продовжувати потомство, тому….
-Все, - раптово почувся голос із комісії. – Досить! Ми вже зрозуміли, що ви гарно підготувалися, і тому зробили наступний висновок. Родина бджіл – є важливою на планеті Земля, і без неї важко уявити весну і літо. Тому, наш департамент виносе вирок: залишити вас продовжувати свою важливу місію.
-Ура! – заголосили бджоли. – Ми дуже раді.
Після цих слів, задоволені бджоли полетіли додому, де на них чекає ще дуже багато роботи…





https://drive.google.com/file/d/1UhO2s-alZaqiAbxO3X22wYCxvZ81Icmt/view?usp=sharing








Комментариев нет:

Отправить комментарий