20 вересня 1519 мореплавець
Фердинанд Магеллан
відправився в кругосвітню подорож
Галеон Магеллана «Вікторія»
20 вересня 1519 мореплавець Фердинанд Магеллан відбув з порту Санлукар на чолі флотилії з п'яти судів («Тринідад», «Сан-Антоніо», «Сантьяго», «Консепсіон »і«Вікторія») у напрямку до Ріо-де-Жанейро. Він, як і Колумб, був прихильником ідеї, що Земля кругла, отже, подорож на захід приведе на схід.
Просуваючись на південь, Магеллан відкрив все атлантичне узбережжя Південної Америки. При перетині Атлантики мореплавець вперше використав свою систему сигналізації, і кораблі його флотилії жодного разу не втратили один одного з виду. До того часу в експедиції залишилися тільки 3 кораблі, на яких Магеллан обігнув Америку з півдня по відкритому їм протоці, і вийшов в океан, який потім назвав Тихим, оскільки за всі 4 місяці плавання в його водах не сталося жодного шторму.
Подорож ставало усе більш важким, на кораблях почалися голод і цинга, багато хто вмирав. Перетинаючи океан, вони пройшли більше 17 000 км. Магеллан щодня вів спостереження і складав карту.
Незабаром Магеллан досяг раніше не відомих Філіппінських островів (1521), де втрутився у чвари місцевих племен і загинув в одній із сутичок з тубільцями. Що залишилися в живих члени екіпажу втекли на свої кораблі і продовжили рух на захід. В Іспанію повернулися тільки два судна. У вересні 1522 року «Вікторія» завершила навколосвітню подорож, трохи пізніше повернувся «Тринідад». На ньому привезли стільки прянощів, що їх продаж компенсував втрату інших кораблів.
Подорож Магеллана вважається одним з найвидатніших подій 16 століття: що відправилися на захід експедиції, повернулися назад зі сходу й довели таким чином, що Земля має форму кулі; вперше європейці перетнули найбільший з океанів — Тихий, відкривши прохід з Атлантики. Крім того, експедиція з'ясувала, що велику частину поверхні землі займає не суша, як думали Колумб і його сучасники, а океани. Іменем Магеллана названі два зоряних скупчення (Великі і Малі Магелланові хмари) і протока.
Комментариев нет:
Отправить комментарий