воскресенье, 18 сентября 2016 г.

18 вересня 1991 року Постановою президії Верховної Ради України синьо-жовтий прапор затверджено офіційним символом республіки



18 вересня 1991 року 

Постановою президії Верховної Ради України синьо-жовтий прапор затверджено офіційним символом республіки


Прапор України 


З кінця 1980-х років в Українській РСР неофіційне широке поширення одержав історичний синьо-жовтий (т.зв. «жовто-блакитний») прапор. Українське синьо-жовте колірне об'єднання — одне з самих найдавніших серед сучасних національних прапорів. Воно походить від герба Галицько-Волинського князівства, який являв собою золотого лева на синьому тлі. 

24 липня 1990 року президія Київської міської Ради народних депутатів ухвалила підняти синьо -жовтий прапор поруч із червоно-блакитним державним прапором Української РСР перед будинком міськради на Хрещатику. А 24 серпня 1991 року була проголошена незалежність України, підтверджена на референдумі1 грудня 1991 року. І 4 вересня синьо-жовтий прапор вперше був піднятий над будинком Верховної Ради України поруч із державним прапором Української РСР. 

18 вересня 1991 року синьо-жовте полотнище було узаконено в якості офіційного прапора України постановою Президії Верховної Ради «Про прапор України», де йшлося: «До прийняття Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор». При цьому, як і в Росії, цим актом не було встановлено співвідношення сторін прапора (хоча фактично використовувалася пропорція 1:2). 

Незважаючи на те, що синьо-жовте полотнище не мало в той період статусу державного прапора, воно повсюдно змінило колишній Державний прапор Української РСР. Синьо-жовтий прапор з відношенням ширини до довжини, як 2:3, був офіційно затверджений Державним прапором України постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року «Про Державний прапор України»: «Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розміщених смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3». 

В даний час в країні офіційно встановлений День Державного Прапора України і його святкування 23 серпня

Комментариев нет:

Отправить комментарий