среда, 19 октября 2016 г.

20 ЖОВТНЯ УРОК У 5-Б КЛАСІ. ПРИРОДОЗНАВСТВО. ТЕМА УРОКУ: " ЧИСТІ РЕЧОВИНИ І СУМІШІ. СПОСОБИ РОЗДІЛЕННЯ СУМІШЕЙ." ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 3. РОЗДІЛЕННЯ СУМІШЕЙ ФІЛЬТРУВАННЯМ.

  • 20 ЖОВТНЯ 

    УРОК У 5-Б КЛАСІ.
    ПРИРОДОЗНАВСТВО.

    ТЕМА УРОКУ:
    " ЧИСТІ РЕЧОВИНИ І СУМІШІ. СПОСОБИ РОЗДІЛЕННЯ СУМІШЕЙ."

    ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 3.
    РОЗДІЛЕННЯ СУМІШЕЙ ФІЛЬТРУВАННЯМ.

    "ІНСТРУКТАЖ З БЖ"

    ВЧИТЕЛЬ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
    ПЛЯСЕЦЬКА ЯНА СЕРГІЇВНА



    Мета: 
    - навчальна: сформувати уявлення про різницю між чистими речовинами та сумішами. Навчитися розділяти суміш за допомогою фільтрування, удосконалювати вміння користуватися лабораторним обладнанням та вимірювальними приладами.

    -       розвивальна: розвивати уявлення про різноманітність речовинного складу природи, розвивати навички роботи з приладами, розвивати бажання досліджувати речовини

    -       виховна: виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги

    Форма роботи: розповідь, бесіда, практична робота, робота з підручником

    Обладнання: підручник, зошити, лійка, паперовий фільтр, мірна посудина, хімічні стакани, ложечка, скляна паличка, вода, пісок, таблиці розділення сумішей, таблиці з техніки безпеки

    Тип уроку: Урок засвоєння знань і формування вмінь.

    Хід уроку
    1. I.      Організаційний момент.
    Рефлексія. Вибір настрою. Побажання успіхів у виконанні завдань.
    1. II.   Актуалізація опорних знань і умінь учнів.
    Прийом «Бліц-опитування»
    1.Дай визначення чистої речовини. Наведи приклади чистих речовин.
    2.Що тобі відомо про склад і властивості сумішей? Наведи приклади сумішей.
    3.У яких агрегатних станах трапляються суміші у природі? Наведи приклади
    4.Чи можна молоко віднести до чистих речовин?
    5.Назви компоненти повітря?
    6.Чим суміш відрізняється від чистої речовини?
    7.Способи розділення сумішей.
    Перевірка письмового завдання в зошитах (вправа 4 та 5) – проводиться взаємоперевірка (учні обмінюються зошитами).
    Виступ учнів, щодо питання: яким чином можна довести, що томатний сік суміш. Розглядаються всі пропозиції, проводиться обговорення.

    III. Мотивація навчальної діяльності учнів.
    Суміші можна розділити різними способами.


    Проведення досліду №1 «Відстоювання як спосіб розділення сумішей».
    Суміш: вода, крохмаль (використання лабораторного обладнання)
    Висновок: компоненти легко відділяються один від одного.


    Дослід №2 «Розділення суміші води та олії» з використанням ділильної лійки.
    Висновок: Відстоювання - використовують в тому випадку, коли компонент суміші легко розшаровуються.
    Фільтрування – використовують в тому випадку, коли необхідно розділити суміш розчинних і нерозчинних речовин у воді. Матеріал крізь який легко фільтрують називають фільтром. Розміри  речовини повинні бути більші за шари фільтру.
    Дослід «Фільтрування суміші піску та води».
    Висновок: Один з компонентів не розчиняється у воді.
    Випаровування – це видалення при нагріванні рідкого компоненту суміші
    Дослід. Кухонна сіль та вода. Вода перетворюється у водяну пару. На дні посудини залишається тверда речовина.

    IV.      Проведення практичного заняття.

    Хід роботи:

    Дослід: Розділення суміші води і піску

    Інструктивна картка
    1. Приготуйте суміш із 50 мл води і 10 г річкового піску. Для цього відміряйте 50 мл води за допомогою мірного циліндра і перелийте у хімічний стакан.
    2. Користуючись терезами, відміряйте 10 г річкового піску. Обережно всипте в стакан з водою і перемішайте паличкою (скляна) для перемішування. Що спостерігаєте?
    3. Приготуйте прилад для фільтрування. Переконайтесь щоб фільтр не виходив за межі лійки. Злегка змочіть фільтр водою.
    4. Проведіть фільтрування. Суміш води і піску обережно по скляній паличці приставленій збоку лійки, виливають на фільтр.
    5. Що відбулося з водою? Що відбулося з піском?
    6. Зробіть висновок:
    -  Які властивості води і піску дали змогу розділити суміш фільтруванням?
    -       Чи можна було скористатись іншим способом?
    -       Яких практичних умінь ви набули?


    V.Закріплення вивченого матеріалу.
    Запис етапів практичного заняття і висновків в зошит





    1. VI.                Підведення підсумків уроку
    Контрольно-перевірна бесіда
    7.  В яких випадках для розділення сумішей використовують метод фільтрування, випаровування, відстоювання?
    8.  Які ви знаєте природні фільтри?
    9.  Користуючись малюнками 25, 26, 27, 28 підручника охарактеризуйте основні способи розділення сумішей

    1. VII.            Повідомлення домашнього завдання
    1.  Опрацювати матеріал  підручника §12, дати відповіді на запитання.
    2.  Сторінка 53, вправа 4 письмово. Творче завдання «Поміркуй!»
    3.  Детально опишіть послідовність дій при розділенні сумішей: залізні ошурки, пісок, тирса

    4.  Створити 4 групи з учнів класу. Підготовка міні-проекту «Опале листя: користь чи шкода?». Обговорити план роботи



    ФОТОЗВІТ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ









    Дослід 
    «Фільтрування суміші піску та води».




















    Дослід. Крахмал та вода. 
    Метод відстоювання.  






    Дослід.  Кухонна сіль(екстра)та вода. 
    Метод відстоювання.  



    Дослід.  Сода та вода. 
    Метод відстоювання.  



    Дослід.  Кухонна сіль(кам'яна) та вода. 
    Метод відстоювання.  






    Дослід.  Сахар та вода. 
    Метод відстоювання.  


    Дослід  
    «Розділення суміші води та олії» 









Комментариев нет:

Отправить комментарий