суббота, 16 ноября 2013 г.

КЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО. БЕСІДА. 22 ТРАВНЯ Міжнародний день біологічного різноманіття



22 ТРАВНЯ
Міжнародний день біологічного різноманіття

20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Саме в цей день у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документу (Найробі (Кенія).
Починаючи з 1994 року й до цього часу Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня, тобто в день, коли Конвенція про біологічне різноманіття вступила в силу. Зміна дати святкування Міжнародного дня біорізноманіття відбулася за рекомендацією П’ятої Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (Найробі (Кенія), 2000 рік), з метою привернення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення поінформованості населення планети з цих питань.

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду тощо...

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття — чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Як було проголошено виконавчим секретарем Конвенції про біорізноманіття, паном Хамдалла Зедан, темою Міжнародного дня біологічного різноманіття 2005 року є: „Біорізноманіття: страхування життя в нашому мінливому світі”. Ця тема нагадує про те, що крім забезпечення умов для людського існування, біорізноманіття відіграє також важливу роль у захисті самого життя від різноманітних негативних змін.

У той же час святкування Міжнародного дня біорізноманіття 2005 року співпало з початком п’ятирічної програми, спрямованої на підготовку Узагальненого звіту з біорізноманіття. Дана програма ініційована Генеральним Секретарем ООН з метою вивчення взаємозв’язку між екосистемами та людським існуванням.

Комментариев нет:

Отправить комментарий