суббота, 16 ноября 2013 г.

«Запорозький Край» пропонує приєднатися до заходів присвячених Всесвітньому дню водно-болотних угідь




2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь під девізом «Здорові водно-болотні угіддя — здорові люди». Міністерство Охорони навколишнього природного середовища виступило з дорученням Державним управлінням з охорони навколишнього природного середовища в областях, містах, Києві та Севастополі, громадським організаціям організувати та провести заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Відповідно до Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція) під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ чи водойм природних або штучних, постійних, або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує шести метрів.
Україна має близько 1708 угідь загальною площею 153 млн. га, з них 33 у 2003 році отримали статус міжнародного значення. В Запоріжжі знаходяться такі водно-болотні угіддя як Молочний лиман, Обтічна коса та Обтічна затока, Гирло річки Берди, Бердянська затока та Бердянська коса. Екосистеми водно-болотних угідь та їх стан пов’язані зі здоров’ям людей. Внаслідок промислової та господарської діяльності ми маємо серйозні екологічні проблеми та скорочення чисельності населення як відповідь природи на забруднення та техногенне навантаження. 
Інститут екології та краєзнавства «Запорозький Край» приділяє значну увагу краєзнавчому аспекту своєї діяльності. У цьому році громадська організація планує реалізувати довгостроковий проект «Запорозьке Придніпров’я очима молоді», основним завданням якого буде вирішення проблем збереження екосистем Запорозького Придніпров’я та відновлення історичного природного середовища Великого Лугу. Природні урочища Великого Лугу є унікальною пам’яткою історії та культури світового рівня. Основна мета проекту це залучення молоді до вирішення екологічних проблем Запорозького Придніпров’я. Протягом 2006—2007 років екологічні організації, що реалізують проект, серед яких Запорізьке міське молодіжне товариство вивчення і охорони птахів, ЗЦПК «Хорс» (обидві організації входять до Інституту екології та краєзнавства «Запорозький Край»), проводили численні польові виїзди, експедиції, моніторинги флори та фауни, вивчали біорізноманіття області. Зібрано унікальну за своїм екологічним та краєзнавчим значенням інформацію про водно-болотні угіддя Придніпров’я. Один із пріоритетним завданням проекту «Запорозького Краю» є підготовка наукового обґрунтування для включення цінних у природному відношенні територій до складу Національно Природного Парку «Великий Луг». Історичні залишки плавневих лісів Великого Лугу зазнають варварської вирубки та знищення, присвоєння їм національного значення допоможе посилити охорону цих об’єктів.    
Реалізація проекту обласною громадською організацією «Запорозький Край» сприятиме не тільки активізації молодіжного громадського руху, а й вирішенню проблем збереження екосистем Запорозького Придніпров’я та відродження історичної пам’ятки середовища Великого Лугу. До участі у проекті, який триватиме протягом 2008 року запрошуються усі екологічні громадські організації області.
                                                                             Інститут екології та краєзнавства «Запорозький Край»

Комментариев нет:

Отправить комментарий