суббота, 16 ноября 2013 г.

КЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО. БЕСІДА.2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь



2 лютого
Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. У цей день 1971 року була прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. Цього року свято проходить під девізом «Здорові водно-болотні угіддя – здорові люди»

Важко недооцінити роль, яку відіграють водно-болотні угіддя у підтриманні екологічного балансу та збереженні біорізноманіття, а відповідно, і у підтримці здоров’я населення
Україна поновила своє членство у Конвенції 29 жовтня 1996 року, і на цей час на території держави існує 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення. Миколаївщина може за правом пишатися двома з них, що частково знаходяться на її території – Тилігульським лиманом та Ягорлицькою затокою, цінність природних екосистем яких величезна.
Загальна площа водно-болотного угіддя «Тилігульський лиман» в межах Миколаївської та Одеської областей становить 26 000 га. Площа миколаївської частини угіддя, розташованої в Березанському районі, складає 9600 га, з них в межах природно-заповідного фонду знаходиться 8195,4 га.  Водно-болотне угіддя має багату орнітофауну  - близько 200 видів птахів, чисельність яких може досягати 12 000 пар. У складі флористичних комплексів багато рідкісних і таких, що зникають видів рослин, які занесені до Червоної Книги України: підсніжник Ельвеза, ковили українська, Граффа, шорстка, Лессінга, тюльпан Шренка та бузький.
Загальна площа водно-болотного угіддя «Ягорлицька затока”  становить 34 000 га, з них в межах Миколаївської області 10 600 га. Тут знаходяться нерестовища багатьох видів риб, значна кількість видів птахів – пелікани, чаплі, гаги, орлани-білохвости та інші. Острови Довгий і Круглий, що знаходяться у південно-західній частині Ягорлицької затоки  є ділянками Чорноморського біосферного заповідника.
Дані водно-болотні угіддя є важливими для збереження значної кількості видів водних та навколоводних птахів, типових та унікальних екосистем, різноманіття ландшафтів, реліктових, ендемічних, рідкісних та зникаючих видів флори і фауни.
Вагомий внесок у надання офіційного статусу водно-болотним угіддям на Миколаївщині зробив С.В. Таращук, к.б.н., ст.н.с. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, якого нажаль, сьогодні немає з нами. Ним та авторським колективом обґрунтовано межі рамсарських угідь «Тилігульський лиман» і «Ягорлицька затока», оформлено паспорти угідь, встановлено межові знаки, а також підготовлено інформаційний опис для надання офіційного статусу ще одному угіддю – «Бузькі брояки», розташованому на ділянці долини р. Південний Буг.

Комментариев нет:

Отправить комментарий